آموزش ووکامرسآموزشنصب و بروزرسانی

به‌روزرسانی ووکامرس

چگونه ووکامرس خود را به‌روزرسانی کنیم

به‌روزرسانی ووکامرس, وردپرس و افزونه‌های شما، یک واقعیت است. توسعه‌دهندگان تیم ووکامرس در حال  به‌روزرسانی‌هایی هستند که ویژگی‌های جدیدی را اضافه، مشکلات را حل، امنیت را تضمین می‌کند و به‌طورکلی فروشگاه شمارا بهتر از همیشه می‌سازند. اما چگونه ووکامرس را بدون ایجاد مسائل به‌روز می‌کنید؟ ما برخی از روش‌های معمول زیر را آموزش خواهیم داد، اما ابتدا …


پشتیبان گیری


هر فروشگاهی که توسط وردپرس و ووکامرس پشتیبانی می‌شود دارای دو مکان است که داده‌ها و محتویات در آن ذخیره می‌شوند.

  • مورد اول پوشه wp-content شماست، جایی که تم ها، پلاگین ها و هر محتوای آپلود شده شما در آن قرار دارد.
  • مورد دوم پایگاه داده‌ای است که محصولات، سفارش‌ها، پست‌ها، صفحات و … را سازمان‌دهی و ذخیره می‌کند.

باوجوداین اطلاعات ارزشمند و محتوایی که در مکان‌های مختلف ذخیره می‌شود، چگونه همه‌چیز را محافظت می‌کنید و از آن حمایت می‌کنید؟

پشتیبان گیری خودکار

روشی کارآمد و قابل‌اطمینان این است که از یک سرویس پشتیبان خودکار سایت استفاده کنید. که افزونه‌های زیادی برای این کار وجود دارد.

پشتیبان گیری دستی

برای انجام کارها به‌صورت دستی، و پشتیبان گیری از فروشگاه شما، دو بخش وجود دارد:

  1. پشتیبان گیری از پایگاه داده، راه‌های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد. بهتر است ابتدا Codex را ببینید که در این سایت توضیحاتی برای هر دو روش دستی و خودکار وجود دارد.
  2. تهیه یک کپی از پوشه wp-content درهاست خود برای پشتیبان گیری از تم‌ها و فایل‌های پلاگین. اگر هرگونه سفارشی‌سازی را انجام داده‌اید، به‌شدت توصیه می‌کنیم یک نسخه پشتیبان از فایل‌های تم خود را تهیه کنید.

آزمایش بروزرسانی ها


حال بیایید در مورد به‌روزرسانی سایت خود و درآمدزایی با جدیدترین و بهترین ویژگی‌ها صحبت کنیم. فقط هشدار منصفانه، که می‌تواند فنی و پیچیده به نظر برسد اما اجازه ندهید که به برای شما اتفاق بیفتد!

شما می توانید از یک توسعه دهنده که آموزش دیده نیز کمک بگیرید

شرایطی که باید بدانید

اول، بگذارید چند اصطلاح مورداستفاده را مرور کنیم. برخی ممکن است از اصطلاحات دیگری مانند محیط توسعه، محیط آزمایش و محیط‌های زنده استفاده کنند، اما ما به سه مورد اصلی خواهیم رسید:

Local – محلی در رایانه شخصی است که عموماً از طریق وب قابل دسترسی نیست.
Staging – جایی است که شما به‌روزرسانی‌ها را آزمایش می‌کنید. باید همان تنظیم‌کننده سرور را به‌عنوان سایت زنده تکرار کنید.
Production – سایت زنده است جایی که مشتریان و کاربران در حال بازدید و خرید هستند.

به خاطر داشته باشید که این یک مرور کلی ساده است، که ابزار و روش‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. قبل از استفاده در سایت خود حتماً آزمایش را انجام دهید. اگر برنامه‌نویس دارید که در سایت شما کار می‌کند، برای آزمایش به‌روزرسانی‌ها از آنها کمک بخواهید.

Local

بیشتر توسعه‌دهندگان با نصب محلی شروع می‌کنند. آنها با داشتن سرورهای لوکال مانند wamp یا xampp یک محیط وردپرس آزمایشی دارند که می‌توانند به‌روزرسانی‌ها را بررسی و کنترل نمایند

Staging

برای آزمایش به‌روزرسانی فراتر از یک سایت محلی، بهتر است یک وردپرس بر روی‌هاست دیگر ایجاد کنید و یک نسخه پشتیبان از سایت زنده خود بر روی آن بازیابی کنید. این ماکتی از سایت شما و مکانی امن برای آزمایش به‌روزرسانی‌ها است.

Production

اگر تمام مراحل آزمایش خوب پیش بروند، شما دیگر می‌توانید سایت خود را به‌روز کنید.

شما می‌توانید این کار را انجام دهید اما بهتراست با برنامه‌نویس خود هماهنگ باشید. یک نکته: سایت خود را در حالت تعمیر و نگهداری قرار دهید تا افراد از چک کردن یا پرداخت هزینه جلوگیری کنند. اگر یک معامله در هنگام به‌روزرسانی اتفاق بیفتد، ممکن است سفارش‌ها گم شوند.

ازاینجا، بفهمید که چه ابزار و راهبردهایی برای شما و تیم یا توسعه‌دهنده (های) شما بهتر کار می‌کند و یک فرایند تست خوب را در آن قرار دهید. اگر زمانی را برای آزمایش صرف کنید در آخر خودتان را به دردسر نمی‌اندازید، تضمین!

اخطار به‌روزرسانی داده WooCommerce


هنگامی‌که نسخه جدیدی از WooCommerce را ارتقا داده‌اید یا به‌روزشده‌اید، یک اخطار داده WooCommerce نمایش داده می‌شود.

  • Update now (اکنون به‌روزرسانی کنید) روند به‌روزرسانی پایگاه داده خود را برای مطابقت با نسخه نصب‌شده شما شروع می‌کند. بانک اطلاعاتی محصولات، سفارش‌ها، ارسال‌ها و صفحات شمارا سازمان‌دهی و ذخیره می‌کند. این یک فرایند اساسی است.
  • Learn more about updates (در مورد به‌روزرسانی ها بیشتر بدانید) شما را به صفحه راهنما می‌رساند تا بهترین شیوه‌های مربوط به به‌روزرسانی WooCommerce، برنامه‌های افزودنی و درگاه‌های پرداخت را توضیح دهید، به‌علاوه اطلاعاتی در مورد به‌روزرسانی و اینگونه موارد.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا